MZO novosti

Ukupno: 201002

Sudjelovanje na Festivalu "Gledaj (u)druge" te Danima otvorenih vrata udruga

Anđeli ljubavi, volonteri Ekonomske i upravne škole Osijek, sudjelovali su u organizaciji Volonterskog centra Osijek u četvrtak 25. svibnja 2017. godine u suradnji s PRONI Centrom za socijalno podučavanje na Festivalu "Gledaj (u)druge" u vremenu od 12:00 do 15:00 sati u Esseker centru.

Festival je bio u sklopu istoimene kampanje "Gledaj (u)druge" koja se provodi na području cijele Hrvatske, a kojom se želi građanima približiti rad udruga, predstaviti im različitost djelovanja u zajednici, ustrajnost i posvećenost u postizanju pozitivnih društvenih promjena i doprinos boljoj kvaliteti života različitih društvenih skupina u lokalnoj zajednici.

Naši volonteri su rado sudjelovali i svoju aktivnost prikazali na našem štandu kroz aktivnosti pisanje raznih zamolbi, reklamacija i slično za građane koji nisu u mogućnosti napisati takvu vrstu dopisa. Također su naše učenice Katarina Đurinski i Karla Milinković otpjevale dvije pjesme uz pratnju glazbe Ivane Betlehem poznate pjesme te na taj način predstavile školu. Volonterka Katarina Đurinski je dala izjavu o cjelokupnim aktivnostima rada Školskog volonterskog kluba.

Učenici i profesori su posjetili i druge štandove i sudjelovali u aktivnostima. Tako smo dobili masažu ruku, savjete o prehrani i izmjerili tlak na susjednom štandu.

Tijekom festivala svi sudionici su imali priliku izraziti svoju kreativnost kroz "poruke" o važnosti i vrijednosti udruga te pozivati građane na fotografiranje s pozitivnim izjavama o udrugama. Sve fotografije bit će objavljene na društvenim mrežama. Više o "porukama" kao i kampanji koju su tijekom 2016. godine pokrenule riječke udruge možete naći na https://www.gledajudruge.org/

Koordinatorice: Vlasta Svalina, prof. i Jelena Soudil-Prokopec, prof.

objavio: Administrator   datum: 29. 5. 2017.

Udžbenici 2018./2019.

Napomena: Popis udžbenika je isti kao i prošle godine

Događanja i natjecanja

« Srpanj 2018 »