FESTIVAL ZNANOSTI 2018
Autor: Administrator , 24. 4. 2018.

Naša Škola bila je domaćin profesorima i studentima Pravnog fakulteta u Osijeku koji su vodili tribinu  s temom Otkrij pravnu kliniku. Voditelji tribine bili su profesorica Dubravka Akšamović, profesor Predrag Zima, asistentica Lidija Šimunović i asistent Toni Pranić koji su učenicima naše Škole pokušali otkriti svijet Prava te što je i kako djeluje  Pravna klinika.

Festival znanosti je manifestacija kojoj je cilj približiti znanost javnosti, tijekom koje znanstvenici i studenti popularnim predavanjima, radionicama, tribinama, izložbama i drugim događanjima daju doprinos popularizaciji znanosti i motiviranju mladih ljudi na istraživanje i stjecanje novih znanja. Glavna tema ovogodišnjeg Festivala znanosti su OTKRIĆA.

Studenti 2., 3., 4. i 5. godine  otkrivali su učenicima „ljepotu“ učenja prava, komunikaciju, suradnju te  radnu atmosferu na Fakultetu. Studenti su pripremili različite studije slučaja  kroz koje su učenicima otkrili koliko je Pravo prisutno u njihovom svakodnevnom životu i radu. Učenici su bili oduševljeni ovakvim načinom predstavljanja i otkrivanja  Pravnog fakultete i Pravne klinike.

Voditelji u našoj Školi bili su  nastavnici Dunja Novak, Vilson Nićin i pedagoginja Maja Akšamović-Andrić.

Izvor: Slika: http://www.festivalznanosti.hr/2018/