FESTIVAL PAMETI
Autor: Draženka Galošević, 5. 2. 2016.

I ove godine u školi organiziramo (treću godinu za redom) „Festival pameti“

Sudjelovao je 21 učenik trećih razreda.

2. veljače 2016. posjetili su nas organizator „Festivala pameti“ dr. Zdravko Živković i gospođa Ana Jukić, predstavnica Autonomne Pokrajine Vojvodine.

Svaki učenik, dobio je slagalice, koje je trebao na što kreativniji način složiti u lik, predmet ili bilo koju drugu figuru, koja mu u tom trenutku može poslužiti kao ideja. Atmosfera u učionici bila je vrlo ugodna, učenici su slagali razne predmete….bilo je tu kuća, lokomotiva, zmija, žirafa…i niz zanimljivih likova iz mašte. Prema riječima dr. Živkovića, učenici su bili iznimno kreativni.

Nakon završenih slagalica, učenici su dobili zadatak, da u posljednjih desetak minuta, napišu njihov prijedlog proizvoda, koje bi tvornica „Meggle“, mogla proizvoditi kao novi proizvod na tržištu, te su pustili mašti na volju u izboru.

Najkreativniji učenici u osmišljavanju novih proizvoda za „Meggle“ bili su:

• Matea Hock
  • Katarina Tutnjević
  • Ana Mlinarević
  • Anamarija Čepo
  • Mario Bruno Bednar

Slijeći dan, 3. veljače 2016. u sklopu održavanja „Festivala pameti“, učenici su zajedno s našim gostima iz Novog Sada, ravnateljicom Lidijom Žaper, i nastavnicom Dunjom Novak otišli u posjet tvornici mliječnih proizvoda „Meglle“, gdje su predstavili svoje nove mliječne proizvode.

Na iznenađenje svih, učenici su predstavili iznimno atraktivne i inovativne mliječne proizvode za tržište. Bilo je ideja poput: mlijeko sa zelenim čajem, sir s mrkvom, puding s komadićima čokolade….

Predstavnici tvrtke „Meglle“ bili su  ugodno iznenađeni potencijalnim proizvodima, koje su osmislili sedamnaestogodišnji učenici , a koje oni već i imaju u probnoj proizvodnji. Posebno ih  se dojmila namjera i želja, naše  ravnateljice za nastavak suradnje, između škole i njihove tvrtke. Domaćini su nas proveli, kroz  proizvodnju. Dakako, sve nas je dojmila proizvodnja koja se broji u milijunima proizvoda, a u proizvodnji koja je organizirana, sa samo nešto više od 150 radnika.

Složili smo se, da takvih suradnji, treba biti više…

Više fotografija možete pogledati na našem facebook profilu

Dunja Novak, prof