MEĐUNARODNI VOLONTERSKI PROJEKT „72 SATA BEZ KOMPROMISA“
Autor: Administrator , 25. 10. 2017.

Volonterski maraton „72 sata bez kompromisa“ održan je od 12. do 15. listopada 2017., a u Hrvatskoj se održava u Dubrovniku, Osijeku, Splitu, Sinju, Zadru i Zagrebu. Da se uključe u taj projekt, učenike 3.f razred potaknuo je profesor i razrednik Dejan Goljevački, koji inače svoj razred potiče na teambuilding te razne druge korisne aktivnosti.

U projektu su sudjelovali: Anamarija Lagator, Helena Vlaškovac, Dolores Sremac, Lucija Jerković, Tena Šabalić, Teuta Kolgjeraj i Filip Ivančević. Učenici su prvo bili na misi mladih u Rezidenciji Družbe Isusove u Osijeku, kako bi saznali više informacija o svojoj akciji. Njihovoj skupini pod nazivom „Ekonomska“ bila je dodijeljena akcija broj 23, koja je djelovala na području KBC-a Osijek.

Dana 13. listopada 2017. našli smo se u 9:45 spremni pomoć zajednici. Zajedno sa svojom koordinatoricom dobili smo zadatak uljepšati dvorište KBC-a, te smo u tome bili vrlo uspješni. Nakon obavljenog posla i dobre zabave u KBC-u, koordinatorica je predložila da se pridružimo fanovima NK Osijeka u bojanju i izradi grafita. Cilj ove akcije bio je prekriti ružne i nepotrebne natpise pa smo se tako potrudili prebojati zidove u bijelo plavu boju, dok su talentirani fanovi kluba oslikavali zidove grafitima i na taj način uljepšali naš predivan grad Osijek.

Projekt „72 sata bez kompromisa“ bio je koristan lokalnoj zajednici, te je to jedna lijepa gesta. Na kraju dana smo se osjećali dobro i ispunjeno jer smo uspjeli pomoći na bilo kakav način. U Osijeku se odazvalo preko 300 ljudi, što je puno s obzirom na to da se akcija kod nas odvija po prvi puta. Preporučujemo svakome tko je voljan volontirati i pomoći da se ubuduće uključi u ovaj projekt ili bilo koji sličan oblik volontiranja, jer osim što napravite dobro djelo uz to naučite nešto korisno za život.

Napisale: Anamarija Lagator i Helena Vlaškovac, 3.f.