POZIV UČENICIMA, NASTAVNICIMA I RODITELJIMA
Autor: Administrator , 20. 3. 2018.

21. ožujka 2018. obilježavamo prvi dan proljeća, Svjetski dan sindroma Down i Dan darovitih učenika. Toga dana naša Škola organizira i Info dan Projekta „UČIMO ZAJEDNO 4“ putem kojeg našim učenicima s teškoćama osiguravamo pomoćnike u nastavi.

Pozivamo predstavnike razreda da u dogovoru s predmetnim nastavnikom dođu u 12,30 sati u učionicu broj 14 (Velika zgrada) gdje će se održati Info dan Projekta „Učimo zajedno 4“ na kojem će se učenici Dramsko scenske skupine Škole predstaviti s igrokazom „Smičiklasova 13“  s kojom su nastupili na Županijskoj smotri LiDraNo 2018.

Pozivamo sve učenike, nastavnike i roditelje da se istog dana priključe obilježavaju Svjetskog dana osoba s Down sindromom. Navedeni datum je izabran kako bi označio jedinstvenost Downova sindroma u trisonomiji 21 kromosoma. Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa daje se podrška borbi osoba s Down sindromom, kako bi im se osiguralo mjesto u vrtiću i školi te radno mjesto i bolja integracija u društvo.