MEĐUNARODNI DAN PLESA
Autor: Administrator , 26. 4. 2018.

U našoj je školi Dan plesa obilježen 26. travnja 2018. godine. Posjetile su nas plesna pedagoginja Mira Sekereš i voditeljica Suzana iz Plesnog studija Shine te našim učenicima, 2. i 4. razreda, pokazali koreografiju za dan plesa. Naši su učenici uživali i plesnim koracima obilježili tu manifestaciju.

Veliko hvala Plesnom studiju Shine i njihov divnim, nasmijanim i pozitivnim voditeljicama!

Svjetski dan plesa slavi se od 1982. godine 29. travnja i širom svijeta čitaju se međunarodne i nacionalne poruke ljudi neraskidivo vezanih uz ples. UNESCO-ov Međunarodni odbor za ples međunarodnog kazališnog instituta za ples ITI pokrenuo je ovu inicijativu, a izabrao je dan rođenja začetnika modernog baleta i jednoga od najvećih plesnih reformatora Jeana Georgesa Noverrea za Svjetski dan plesa.

Osnovna ideja tog dana je podsjećanje javnosti na ples kao umjetnički oblik izražavanja te uživanje u njegovoj univerzalnosti koja prevladava sve političke, kulturne i etičke prepreke.

Hrvatska Svjetski dan plesa obilježava od 1999. godine.

Izvor: Izvor slike: http://www.mojosijek.hr/medunarodni-dan-plesa-u-osijeku-2015/21343.html