Posjet HNB-u
Autor: Administrator , 19. 5. 2022.

Tradicionalno je naša škola i ove godine organizirala stručno edukativni posjet Hrvatskoj narodnoj banci u Zagrebu, 11. svibnja 2022. godine.

Učenici su poslušali predavanje na temu Uvođenje eura u Hrvatskoj – strategija, koristi i troškovi.

U Hrvatskoj narodnoj banci dočekala nas je gospođa, Ines Merkl koja je za našu školu organizirala i pripremila predavanje.

Nakon prezentacije učenici su imali priliku postavljati pitanja vezana za navedenu temu. Učenici su pokazali veliki interes i pohvaljeni su za sudjelovanje u postavljanju pitanja. Također je predloženo da naši učenici prate natječaje i prijavljuju se za praksu, pisanje Završnih radova,  kao i mogućnost zapošljavanja.

Nakon posjeta Hrvatskoj narodnoj banci učenici su zajedno sa profesoricama Marijom Mesić Škorić i Marinom Juriša obišli Gornji grad, Kamenita  vrata, Hrvatski sabor, Trg Svetog Marka, te dobrovoljno posjetili Klovićeve  dvore.

Galerija slika