Online predstavljanje

Letak

Promo plakat

« Kolovoz 2021 »

IN-EDU Međunarodni kamp medijske i informacijske pismenosti
Autor: Administrator , 20. 5. 2021.

Učenici Ekonomske i upravne škole Osijek sudjelovali su na online IN-EDU - Međunarodnome učeničkom kampu medijske i informacijske pismenosti.

14. i 15. svibnja 2021. godine skupina NeTalk, koju predstavljaju učenici Antonio Grgurić, Evelyn Horvatić, Dina Jaketić i Anamarija Livaja, a koje su usmjeravale i budno motrile mentorice Marina Bošnjak, dipl.oec. i Lidija Bilbija, prof., sudjelovali su na online Međunarodnome kampu medijske i informacijske pismenosti u organizaciji Centra za mir i nenasilje Osijek. Učenici su naše Škole u suradnji i interakciji s učenicima iz Vukovara i Zadra predstavljali Republiku Hrvatsku na ovome znakovitom natjecanju.

Tijekom dvodnevnoga promišljanja i rada učenici su zamislili i ostvarili kampanju Spore vijesti u kojoj su predstavili svoju kreativnost, maštovitost i inovativnost te izradili animirani film u kojemu su prikazali važnost praćenja sporih vijesti koje su sigurnije i provjerenije od onih brzih koje su najčešće neprovjerene i neistinite. Tematska je odrednica namijenjena dobnoj skupini od tri do osam godina, a usmjerena je spram usredotočenoga i svrsishodnijega motrenja vijesti koje svakodnevno okružuju svojega recipijenta.

Učenici su pomno i usredotočeno pratili predavanja medijskih stručnjaka o tematskim obzorjima: Spore vijestiPrava životinjaMigrantiFOMO i Green-washing.

Učenici su predstavili misaonu zaokruženost i praktično djelovanje u okrilju svoje kampanje Spore vijesti. Medijski su stručnjaci uputili svoja viđenja spram izložene problematike, korisne savjete i ideje koji će pripomoći učenicima u daljnjemu radu i djelovanju u okrilju svoje školske i izvanškolske stvarnosti.

Galerija slika