MZO novosti

Ukupno: 200938
Rad knjižnice

IZVOD IZ  PRAVILNIKA  O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

1. Knjižničnu građu imaju pravo koristit: učenici, nastavnici i ostali  radnici škole
2. Školska knjižnica svojim korisnicima izdaje članske iskaznice tijekom cijele školske godine.
3. Učenici su dužni čuvati članske iskaznice od gubitka, jer se knjižnična građa koristi i posuđuje samo uz predočenje članske iskaznice naše školske knjižnice.
4. Knjižničnu građu korisnicima posuđuje samo knjižničarka Škole u redovnom radnom vremenu školske knjižnice.
5. U prostoru čitaonice korisnici mogu koristiti svu knjižnu građu, osobito referentnu zbirku koja se ne posuđuje izvan knjižnice, časopise i AV građu po potrebi.
6. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi :
    -  odjednom 2 knjige na rok od 15 dana
7. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine, te časopise i AV građu za potrebe nastave.
8. Svako prekoračenje roka plaća se zakasninom od 0,50 Kn po danu i po knjizi.
9. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakoga oštećenja i  uništavanja ( potcrtavanja, šaranja, trganja listova, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota ).
10. Korisnik koji izgubi , ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu, odgovoran je za nadoknadu  štete. Za  posuđenu   građu  odgovaran je onaj tko ju je posudio.
11.Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužannabavitii vratiti u školsku  knjižnicu istovrsni  primjerak kakav je posudio ili knjižnici platiti u protuvrijednosti  oštećenog ili izgubljenog primjerka građe.
12. Korisnici knjižnice dužni su javiti knjižničaru svoj  odlazak  iz Škole . Prije odlaska iz Škole dužni su vratiti svu     posuđenu knjižničnu građu u školsku knjižnicu , nakon čega im se izdaje potvrda o nedugovanju  u školskoj knjižnici.
13. Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine. Na kraju školske godine , prije ljetnih praznika, učenici se moraju razdužiti u školskoj knjižnici sa svom posuđenom knjižničnom građom.
14. Pristup policama s knjižnom građom i časopisima je slobodan .
15. U knjižnici i čitaonici treba vladati red i mir. Korisnika koji narušava radnu atmosferu,  knjižničar je dužan udaljiti iz prostora knjižnice i čitaonice .

MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA  O  RADU KNJIŽNICE I ČITAONICE !

KnjižničarkaMaja Kurtović

Udžbenici 2018./2019.

Napomena: Popis udžbenika je isti kao i prošle godine

Događanja i natjecanja