Datum objave: 3. lipnja 2024.

Kampanja “Hrvatska volontira”

U nacionalnoj kampanji ”Hrvatska volontira” koja se od 22. do 25. svibnja održala diljem Hrvatske, sudjelovalo je i 20 volontera iz drugih razreda Ekonomske i upravne škole Osijek.
Aktivnosti smo proveli u ugodnom druženju, društvenim igrama  i edukaciji o mentalnom zdravlju  u Centru za pružanje usluga u zajednici “Ja- kao i ti”. Korisnici centra su naši sugrađani, odrasle osobe s psihičkim teškoćama.
Učenica Mila F. prenosi svoje dojmove:

“Posjet Centru “Ja kao i ti”

Posjet Centru bio je 23.5.2024 u jutarnjim satima.
Išlo je 20 učenika iz Ekonomske i upravne škole Osijek. Kada smo došli, lijepo su nas ugostili pićima i hranom. Zatim smo se podijelili te je jedan dio grupe išao na radionicu o mentalnom zdravlju, a drugi dio je igrao društvene igre. Čula sam da je na radionici bilo jako zanimljivo i jako poučno, svašta su naučili novoga te vidjeli puno toga. Moja grupa je igrala razne društvene igre, te smo upoznale neke  nove ljude i zajedno se zabavili. Igrali smo Uno, Čovječe ne ljuti se, Domino i mnoge druge. Kada smo igrali Uno pridružile su nam se Dora i Dorotea, te kasnije dva starija čovjeka koji nisu znali kako igrati pa smo im mi pokazali . Iva i Lana su igrale Čovječe ne ljuti se s gospođom Vesnom koja im je pričala njene događaje iz mladosti te ih zabavila i nasmijala. Upoznale smo dvije studentice iz Amerike s kojima smo pričale i naučile nešto novo. Upoznale smo Dominika koji je igrao Domino s dvije starije žene. Svi smo se lijepo zabavili, nasmijali, najeli i napili te bi svakako ovo još jednom ponovili.
Učenici 2. razreda u ovom su polugodištu provodili  volonterske aktivnosti i u Dječjem domu “Klasje“, osmišljavajući kreativne radionice, radionice prve pomoći, te igrajući igre s djecom osnovnoškolske dobi.
Učenici 2.i 3. razreda volontiraju u Muzeju Slavonije, provodeći aktivnosti anketiranja građana i pomažući u organizaciji manifestacija.

OBAVIJEST MATURANTIMA

SUKLADNO PRAVILNIKU O IZRADI I OBRANI ZAVRŠNOG RADARASPORED PREDAJE ZAVRŠNIH RADOVA BITI ĆE 17. lipnja 2024.U ČITAONICI ŠKOLE PREMA SLIJEDEĆEM RASPOREDU:  4.A RAZREDNI ODJEL – 10.00   - 10.15 4.B RAZREDNI ODJEL -  10.15  -  10.30 4.C RAZREDNI ODJEL -  10.30  -  10.45...