ERASMUS projekt BE SMART

Dani Erasmusa od 9. do 14. 10. 2023.

Dana, 12. listopada obilježili smo Dane Erasmusa u području općeg i strukovnog obrazovanja. Erasmus dani predstavljaju godišnju manifestaciju kojom se u cijelom svijetu istovremeno obilježava uspjeh programa Erasmus+. Tema ovogodišnjih Dana Erasmusa je Europska godina vještina.

Profesorica engleskog jezika Senka Gašparec i koordinatorica projekta Petra Avi predstavile su projekt EDUMEN usmjeren na poboljšanje mentalnog zdravlja učenika. Učenici su imali priliku poslušati koje mogućnosti im se pružaju kroz program Erasmus te su sudjelovali u radionicama na temu mindfulnessa i meditacije. U strukovnom dijelu učenici su predstavili svoje iskustvo na stručnoj praksi u Portugalu i Cipru te istaknuli stečena znanja i kompetencije u području digitalnog marketinga. Koordinatorica projekta Sanda Duk Pritišanac i profesorica Marina Juriša pozvale su učenike da prate novi natječaj za stručnu praksu te iskoriste mogućnosti koje im se nude.

Prezentacija Cipar

Prezentacija Portugal

Nastavljena diseminacija Erasmus+ projekta BE SMART

10. lipnja 2023. godine koordinatorica projekta BE SMART, Sanda Duk Pritišanac, prezentirala je rezultate aktivnosti mobilnosti projekta na županijskom stručnom vijeću, podsektor Ekonomija. Naglasak predavanja bio je na mobilnostima i aktivnostima učenika tijekom prošle školske godine. Također, rezultate projekta prezentirale su i Marina Juriša i Sanda Duk Pritišanac 24.8.2023. na Županijskom stručnom vijeću podsektor Poslovna administracija, s temom Osnivanje učeničke zadruge, gdje su primjerom dobre prakse objasnile postupak osnivanja i aktivnosti. Učenička zadruga Partum nastala je kao rezultat Erasmus+ projekta BE SMART.

Rad i osnivanje učeničke zadruge predstavio je i član projektnog tima Dejan Goljevački na županijskom stručnom vijeću podsektor Ekonomija, održanom 30. kolovoza 2023. godine.

BE_SMART

Učenicka zadruga Partum

Osnivanje učeničke zadruge

Prezentacija Erasmus+ mobilnosti učenika u Portugalu i na Cipru

Profesorice, Marina Juriša i Dunja Novak 26. svibnja 2023. godine, održale su
prezentaciju mobilnosti u sklopu strukovnog VET Erasmus+ projekta “BE
SMART” koji je u tijeku u našoj školi.

Sadržaj je predstavljen nastavničkom vijeću škole. Predstavile su sadržaj mobilnosti učenika, stečena znanja i kompetencije, te planove za rad u školskoj zadruzi tijekom ove i iduće školske godine.

Prezentacija mobilnosti