« Listopad 2017 »

Brošura_Sigurnije na  Internetu

Općenito o vježbeničkoj tvrtki u školi

Koncept vježbeničke tvrtke  zasniva se na principu  "poslovanja na rubu stvarnosti", što znači da tvrtke osnovane u školama rade sve što i obične tvrtke u stvarnom poslovnom svijetu, osim što posluju fiktivnom robom i fiktivnim financijama. U tvrtki se uče "poslovanju" od početka: od osnivanja do zatvaranja tvrtke, zaokružujući tako svoje znanje i vještine potrebne za suvremeno poslovanje. Neke tvrtke, naravno, poslovanje završavaju bankrotom.

U svojim tvrtkama učenici dva školska sata na tjedan provode kao direktori, računovođe ili samo djelatnici tvrtke u kojoj sve funkcionira kao za pravo.

Naučiti s 15 ili 16 godina registrirati tvrtku, prijaviti djelatnike, voditi računovodstvo, naručiti robu ili uslugu, platiti račun u inozemstvu i izračunati koliki pritom porez trebate platiti državi – svakodnevni je posao učenika zaposlenika Vježbeničkih tvrtki. Preko vježbeničkih tvrtki moguće je nabaviti gotovo sve-neki bi rekli „od igle do lokomotive“, tj. učenici se bave svime što mogu prodati.

Do prije par godina Vježbenička tvrtka je bila izborni predmet, ali se pokazao kao zanimljiv, te je zbog velikog interesa uveden kao obvezan. U svojim tvrtkama učenici dva školska sata na tjedan provode kao direktori, računovođe ili  sve funkcionira kao za pravo.

-  profesori uključeni u rad tvrtke:

Luka Rupčić - rupcic.vt@gmail.com

Sanja Arambašić - arambasic.vt@gmail.com

Hrvoje Kovač - profesor.kovac@gmail.com

Branka Marić - bmaric.vt@gmail.com

Antonija Čalić - acalic16@gmail.com

Marina Bošnjak - marina.jurisa@gmail.com

Vježbeničke tvrtke 2016./2017.

Klimax d.o.o., vježbenička tvrtka specijalizirana je za prodaju klima uređaja.

Vježbenička tvrtka Klimax d.o.o. osnovana je u rujnu 2016. godine u Osijeku. Tvrtka je registrirana kao društvo s ograničenom odgovornošću za trgovinu na veliko klima uređajima. U našoj ponudi se nalaze klime raznih cijena i jačina (kW) kako bi bili pristupačni što široj skupini korisnika/vježbeničkih tvrtki. Upisani početni temeljni kapital vježbeničke tvrtke Klimax d.o.o. iznosi 1.000 000,00 kuna.

Profos d.o.o. je vježbenička tvrtka 4. g razreda koja se bavi prodajom profesionalnih folija  visoke kvalitete.

Osnovana je u rujnu 2014, a tvrtku čini 11 zaposlenika na čelu s direktoricom. Klijentima jamčimo kvalitetu, učinkovitost i pouzdanost.

Prodajemo folije raznih vrsta i veličina. Nudimo folije za zaštitu od sunca, folije za auto, folije za izolaciju, zrcalne folije, za dekoraciju stakala, folije protiv provala, stretch folije, obojane folije itd. Novi proizvodi u našoj ponudi su naljepnice za automobile. Posjetite našu web stranicu i uvjerite se u kvalitetu naših proizvoda.

Vježbenička tvrtka CM d.o.o. (Coffee Machines) osnovana je u rujnu 2015. godine.

Tvrtka je specijalizirana za prodaju aparata za kavu drugim vježbeničkim tvrtkama registriranim u Središnjem uredu vježbeničkih tvrtki.

WSO d.o.o. je vježbenička tvrtka koja se bavi marketingom i oglašavanjem.

Omogućujemo oglašavanje vježbeničkih tvrtki na web stranici, društvenim mrežama, e-mail oglašavanje te izrađujemo promidžbeni materijal. Svojim klijentima jamčimo kvalitetu i pouzdanost.

Adventure time d.o.o. je vježbenička tvrtka specijalizirana za organiziranje teambuilding event-a.

Tvrtka je registrirana 2015. godine u SUVT-u kao društvo s ograničenom odgovornošću. Cilj tvrtke je pozicionirati se na tržištu vježbeničkih tvrtki jedinstvenom uslugom, biti pouzdan poslovni partner i društveno odgovorna tvrtka. Nudimo kombinaciju ekstremnih i adrenalinskih sportova kao što su: jedrenje, scuba diving, paintball, karting, kayaking, planinarenje Velebitom i zip-line Omiš.

Vježbeničke tvrtke

SAJAM VJEŽBENIČKIH TVRTKI 2015./2016.

Svake godine se planira priprema i nastup za sajam Vježbeničkih tvrtki 4. - tih razreda. Tako je bilo i ove godine.

Ciljevi ovakvih nastupa  su ostvariti što veći ugovoreni iznos prodaje, sklopiti kontakte, predstaviti novi proizvod ili uslugu, uvježbati vještinu vođenja prodajnih razgovora i razvijati komunikacijske i prezentacijske vještine.

U pripremi nastupa na sajmu sudjeluju svi odjeli vježbeničke tvrtke. Kako je to izgledalo ove godine, možete pogledati na slikama.

Ostale slike možete pogledati na facebook profilu naše škole.

Mr. Bee d.o.o. je vježbenička tvrtka koja se bavi  trgovinom na veliko medom i pčelinjim proizvodima.

Osnovana je u rujnu 2014., a tvrtku čini 10 zaposlenika na čelu s direktoricom.

Klijentima jamči kvalitetu, učinkovitost i pouzdanost. Uslugu karakteriziraju visoka kvaliteta procesa transporta i kontrola troškova. Svoje poslovanje razvija kroz samostalni razvoj kompanije i transparentan odnos s poslovnim partnerima.

Vježbenička tvrtka 3.d razreda - bavi se prodajom kave i proizvoda od kave.

Direktori tvrtke: Alen Uljarević i Denis Ljekaj

Vježbenička tvrtka 3. e razreda - bavi se prodajom čokolade i bombona

Direktorica: Martina Topalov i Sudar Marta

Farbos d.o.o. vježbenička tvrtka

Blink d.o.o. je vježbenička tvrtka koja se bavi prodajom rasvjetnih tijela namijenjenih industriji i prepoznatljivih po kvaliteti, trajnosti i modernom dizajnu.

Osnovao ju je 4. g razred u rujnu 2014. godine. Trenutno ima 10 zaposlenika. Direktorica je Nikolina Šabić.

AquatOS d.o.o. – VT se bavi prodajom   i najmom aparata za vodu i kavu.

Imamo 11 zaposlenih u 4 sektora.

Inter-Ars d.o.o. vježbenička tvrtka

Divine d.o.o. vježbenička tvrtka

Učenici 3. - ih razreda rade na izradi web stranica ovih tvrtki

Do prije par godina Vježbenička tvrtka je bila izborni predmet, ali se pokazao kao zanimljiv, te je zbog velikog interesa uveden kao obvezan. U svojim tvrtkama učenici dva školska sata na tjedan provode kao direktori, računovođe ili  sve funkcionira kao za pravo.

-  profesori uključeni u rad tvrtke:

• Luka Rupčić
       rupcic.vt@gmail.com