ERASMUS+ projekt OPEN FUTURE

OPISI PREDUZETNIČKIH KOMPETENCIJA

VODIČ ZA TRENERE

U ovom materijalu saznat ćete koje su ključne poduzetničke kompetencije prema modelu EntreComp, kao i detaljne opise s praktičnim primjerima svake od 15 kompetencija koje se smatraju ključnima za ovladavanje poduzetničkim načinom razmišljanja i promjenu stavova kako biste poduzeli inicijative za stvaranje novih vrijednosti – umjesto klasičnih programa za osnivanje i upravljanje MSP (malim i srednjim poduzećima). U ovom materijalu, kreiranom kao vodič za trenere o tome kako uspješno organizirati PBL (project-based learning) radionice, naučit ćete, između ostalog, kako pronaći ravnotežu između izazova i podrške, kako uspostaviti povjerenje i otvoren razgovor bez afirmacija autoriteta, kako potaknuti sudjelovanje svih bez autocenzure – uvođenjem prava na pogrešku, kako uravnotežiti odnos između dominantnih i tihih učenika te kako potaknuti suradnju na zajedničkom rješavanju problema.
Preuzmi materijal Preuzmi materijal

Izvješće s Prvog međunarodnog sastanka projekta Open future

Novi Sad, 2. prosinca 2023. godine

Krenuo je još jedan ERASMUS+ projekt OPEN FUTURE

Traje od  1.12.2023. – 1.12.2025.

U projektu sudjeluju: Ekonomska i upravna škola Osijek, Srednja ekonomska škola Sarajevo, Srednja mješovita škola “Danilo Kiš”Budva i Naučni centar za kreativni razvoj Ideall Novi Sad.

Prvi transnacionalni sastanak održan je u gradu domaćina Novom Sadu od 1.- 4. prosinca 2023.
U projektu sudjeluju nastavnice Lidija Bilbija, Marina Juriša, Dunja Novak i Lidija Žaper.